o Nas

Cześć, nazywam się Julia i jestem założycielką Mellitusa. Mam cukrzycę typu 1, zdiagnozowaną  w 2008 roku. Od 2013 roku z cukrzycą radę sobie poprzez prowadzenie Mellitusa. Zespół Mellitusa współtworzą osoby zaangażowane i posiadające odpowiednią wiedzę. Poszukując ludzi do swojego zespołu, wybierałam osoby posiadające doświadczenie w pracy z pacjentami z cukrzycą a także odznaczające się pasją w tym co robią. Oto my.

 

 

julisiaJulia Malicka

Jestem absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale psychologii o specjalności neuropsychologia kliniczna. Odbyłam staże w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie na ul. Banacha w klinice Neurochirurgii oraz Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nęckiego  PAN, gdzie zdobyłam doświadczenie kliniczne w pracy z osobami po udarach czy guzach mózgu.

W życiu zawodowym zajmuję się usprawnianiem utraconych funkcji kognitywnyh u osób z zaburzeniami, ale również prowadzę warsztaty dla wszystkich chętnych poznania jak działa ich mózg i jak można sprawić by działał wydajniej. Pracowałam z pacjentami ze zdiagnozowanym otępieniem, afazją, pomijaniem stronnym, stwardnieniem rozsianym prowadząc indywidualną neurorehabilitacje. Zajmuję się usprawnianiem funkcji poznawczych w tym: pamięci, uwagi oraz funkcji wykonawczych i językowych. W swych metodach koncentruję się na holistycznym podejściu do pacjenta, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną oraz społeczną.  Wykorzystywane materiały do zajęć dobierane są w sposób indywidualny do pacjenta uwzględniając jego zainteresowania a tym samym sprawiając możliwe najatrakcyjniejszą formę rehabilitacji

Jestem współzałożycielką pierwszej w Warszawie grupy wsparcia dla osób chorujących na cukrzycę oraz ich bliskich, prowadzę również blogi i fp związane z tematyką dotyczącą cukrzycy http://mellitus.pl/ oraz usprawnianiem funkcji poznawczych http://rusz-mozgiem.blog.pl/

image1 (14)

Beata Bilska

Beata Bilska, psycholog, pomoc psychologiczna, grupa wsparcia

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach studiów ukończyłam specjalność neuropsychologia kliniczna. Odbyłam liczne staże i praktyki, które wprowadziły mnie w tajniki pracy psychologa.

Aktualnie jestem współzałożycielem pierwszej w Warszawie grupy wsparcia dla osób chorujących na cukrzycę.

Tworzę autorskie szkolenia dla dzieci i dorosłych z zakresu rozwoju funkcji poznawczych, asertywności, kreatywności i wielu innych (o tym w zakładce szkolenia). Zajmuję się również rehabilitacją procesów poznawczych osób po wypadkach, udarach oraz urazach neurologicznych.

Psychologia jest moją pasją jak i sposobem na życie. W wolnym czasie pogłębiam swoją wiedzę w zakresie behawiorystyki zwierząt.

 

 

Basia1 (1)Barbara Mossakowska specjalita do spraw dietetyki z 20 letnim doświadczeniem w pracy przy diecie osoby z cukrzycą.

Leave a Reply

  

  

  


− dwa = 5

Current month ye@r day *